Dożynki Gminne w Cewkowie

W niedzielę 1 września odbyły się Dożynki Gminne w Cewkowie.

Dożynki rozpoczęły się od mszy świętej, podczas której zostały poświęcone wieńce dożynkowe. Po niej w tradycyjnym barwnym korowodzie władze gminy wraz ze starostami dożynek i zaproszonymi gośćmi przeszli na plac przy Szkole Podstawowej w Cewkowie. Jak na dożynki przystało dzielono chlebem z tegorocznych zbóż. Przepięknie udekorowany bochenek chleba jako dar składali starostowie dożynek – Bernadetta Rogoża i Grzegorz Wawrejko. Licznie przybyłych na Święto Plonów gości powitał pan Tomasz Jabłoński - Wójt Gminy Stary Dzików, który w swoim przemówieniu podziękował rolnikom za ich trud i pracę. Głos zabrali również zaproszeni goście.

Po oficjalnej części uroczystości przyszedł czas program artystyczny. Część artystyczną dożynek rozpoczął występ Koła Gospodyń Wiejskich z Cewkowa, a następnie Zespół „Dzikowianie” ze Starego Dzikowa, Koło Gospodyń Wiejskich z Ułazowa oraz Kapela „Gacoki” z Gaci.  Na zabawie zagrał zespół Focus-Live.

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację dożynek oraz wszystkim ludziom dobrej woli za wsparcie i pomoc.

 

Galeria

 

 

Autot: Edyta Panek