Dzień Kobiet

Święto Kobiet obchodzone 8 marca  jest doskonałą okazją do wyrażenia swojej miłości, szacunku i pamięci  Kobietom. W tym właśnie dniu  Józef Ozimek i Leszek Król przywitali wszystkie panie przybyłe  do sali lustrzanej Gminnego Ośrodka Kultury w Starym Dzikowie. Pod  nadzorem  Edyty Panek Gminny Ośrodek Kultury w Starym Dzikowie przygotował koncert z tej okazji. Panie, które przybyły na naszą uroczystość docenił  i przekazał życzenia  Wójt  Gminy Pan Tomasz Jabłoński. W imieniu Zarządu Powiatu Lubaczowskiego serdeczne  życzenia przekazał Starosta - Zenon Swatek. W imieniu Pani Teresy Pamuły - Poseł na Sejm RP na  uroczyste spotkanie przybyła  pani Rutkowska Anna – dyrektor biura. Natomiast Pani V-ce  Marszałek Województwa Podkarpackiego pani Anna Huk dedykowała piosenkę „Siedem czerwonych róż”  w wykonaniu  Zespołu RAD-SOŁ dla wszystkich zgromadzonych pań. W czasie koncertu wystąpił zespół TIP-TOP oraz  solistki: Marzena Chamiga i Karolina Szczepanek. Między  występami zespołów rozlosowano upominki dla pań ufundowane przez:

1. Tomasz Jabłoński Wójt Gminy Stary Dzików
  2. Józef Ozimek – Radny Powiatu Lubaczowskiego
  3. Bogdan Ozimek  Rady Gminy Stary Dzików
  4. Stanisław  Goraj V-ce prezes Banku Spółdzielczego w Lubaczowie
  5. Janusz Peszko  Sołtys wsi Nowy Dzików
  6. Józef Duda  „Stary Dzików  historia mojej miejscowości”
  7. Halina Król  - tort
  8. Gminna Spółdzielnia w Sieniawie - Sklep LEWIATAN Cewków
  9. Body Bloom (body blum) – mobilny masażysta – Dominika Stachów
  10. Restauracja "Stara Gospoda" Tadeusz Gazdan
  11. Gminny Ośrodek Kultury w Starym Dzikowie
  12. Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „Best” Marek Adamowicz z Zamościa
  13.  Dom Weselny „Biały Dworek” – Krystyna Nieckarz – Jabłońska
  14.  Firma MAAW –SPORT – Wojciech Kiszka
  15. Firma „Cew-Pol” –Czesław Jabłoński
  16.  Sklep Wielobranżowy w Cewkowie– Stanisław Lis
  17. Stacja Paliw OilGas Oleszyce – Urszula Stachów
  18. Firma STAKOW –Zbigniew Stachów
  19.  Salon Fryzjerski Marta Garbarz-Cierpisz
  20.  Sklep Groszek

Mecenat  imprez artystycznych w Gminie Stary Dzików  w 2020r. sprawuje Bank Spółdzielczy w  Lubaczowie

Miłym upominkiem z okazji Dnia Kobiet były kwiaty ufundowane przez  Radnych Gminy Stary Dzików, które zostały wręczone wszystkim paniom. Na zakończenie odśpiewano „Sto lat”, po czym wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez pracowników GOK.

Autor: Leszek Król

Zdjęcia: Stanisława Król