I Przygraniczny Rajd Rowerowy

W niedzielę 31 lipca 2016 roku odbył się I Przygraniczny Rajd Rowerowy zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Starym Dzikowie oraz Gminny Ośrodek Kultury w Obszy przy współpracy z Urzędem Gminy w Starym Dzikowie. Wspaniałą atmosferę, atrakcyjną trasę i piękną pogodę chwalili uczestnicy rajdu rowerowego. Uczestnikom rajdu nie brakowało sił na przebycie 45 kilometrowej trasy, a wspaniały nastrój nie opuszczał nikogo. Punkt startowy rajdu znajdował się przy Gminnym Ośrodku Kultury w Starym Dzikowie, skąd  uczestnicy wyruszyli w stronę Obszy. Przy Restauracji „Zagroda Roztocze” już na naszych cyklistów czekała grupa rowerzystów z Obszy. Następnie trasa prowadziła przez kolejne miejscowości Zamch, Stary Lubliniec, Osiedle Stary Lubliniec, zalew w Lublińcu, Niemstów, Ułazów. Po drodze uczestnicy zatrzymywali się na krótki odpoczynek, celem zregenerowania sił,  a także by przyjrzeć się ciekawym miejscom napotkanym na trasie rajdu . Przystanki miały miejsce przy Pomniku Józefa Piłsudskiego w Obszy, zalewie w Lublińcu, w miejscu upamiętniającym nieistniejącą wieś Pierożki.

Rajd zakończyliśmy w altance Szczepanówka, pomiędzy Ułazowem a Nowym Dzikowem, gdzie odbyło się wspólne grillowanie. Rajd prowadził Sekretarz Gminy Stary Dzików – Marek Buczko.

Autor: Edyta Panek

Zdjęcia: Stanisława Król