II Przygraniczny Rajd Rowerowy

W niedzielę 30 lipca miłośnicy turystyki rowerowej i aktywnego wypoczynku wyruszyli na trasę II Przygranicznego Rajdu Rowerowego organizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Starym Dzikowie oraz Gminny Ośrodek Kultury w Obszy.

W tym roku rowerzyści wyruszyli z placu przy Gminnym Ośrodku Kultury w Starym Dzikowie i jechali w stronę Ułazowa, gdzie dołączyła do nich grupa z Obszy. Grupa 48 cyklistów przemierzyła malowniczą trasę przez Niemstów, Stary Lubliniec, Zamach i Obszę.

Uczestnikom rajdu pomimo upalnej pogody nie zabrakło sił na przebycie 47 kilometrowej trasy, a wspaniałe nastroje nie opuszczały nikogo.

Zakończenie rajdu miało miejsce pod lasem pomiędzy Moszczanicą a Obszą, gdzie na uczestników czekało ognisko i pyszne kiełbaski. Rajd prowadził Sekretarz Gminy Stary Dzików – Marek Buczko.