Niedziela pełna sukcesów

W niedzielę 20 maja 2018 roku zespoły z naszej gminy wzięły udział w dwóch przeglądach: XVIII Regionalnym Przeglądzie Zespołów Folklorystycznych, Tradycyjnych Potraw i Sztuki Ludowej w Narolu oraz w Regionalnym Przeglądzie Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kańczudze.

Koło Gospodyń Wiejskich z Moszczanicy, Koło Gospodyń Wiejskich z Ułazowa oraz Zespół „Witaminki” z Ułazowa rywalizowały na zorganizowanym w Narolu przez starostę lubaczowskiego oraz burmistrz miasta i gminy Narol XVIII Regionalnym Przeglądzie Zespołów Folklorystycznych, Tradycyjnych Potraw i Sztuki Ludowej Pogranicza.

Koło Gospodyń Wiejskich z Moszczanicy według opinii komisji przygotowało najsmaczniejszą potrawę „karkówkę ze śliwkami” i tym samym Panie zdobyły I miejsce w konkursie kulinarnym.

W tym samym dniu w Kańczudze odbył się Regionalny Przegląd Kapel i Śpiewaków Ludowych – eliminacje do: 52. Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym oraz do 52. Festiwalu Folkloru Polskiego „Sabałowe Bajania” w Bukowinie Tatrzańskiej. W tym przeglądzie wzięła udział pani Danuta Nieckarz- przewodnicząca Zespołu Śpiewaczego „Dzikowianie” ze Starego Dzikowa zdobywając I miejsce w kategorii soliści – śpiewacy. Pani Danuta Nieckarz otrzymała nominację do udziału w 52. Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą. W tej samej kategorii wzięła udział również pani Aniela Mrówka – przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich z Cewkowa Woli zdobywając III miejsce. Warto dodać, że w przeglądzie komisja oceniała aż 32 prezentacje.

Gratulujemy naszym zespołom i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

Tekst: Edyta Panek

Zdjęcia: CK Przemyśl, PCK Lubaczów, Anna Mrówka