Piknik Rodzinny z okazji Dnia Dziecka

W słoneczne niedzielne popołudnie 20 czerwca 2021r. na stadionie sportowym KS „Victoria” Stary Dzików odbył się piknik rodzinny z okazji Dnia Dziecka.
Na wstępie Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury - Edyta Panek powitała wszystkich, przedstawiła program imprezy i zaprosiła do wspólnej zabawy. Piknik otworzył Wójt Gminy Stary Dzików – Pan Tomasz Jabłoński oraz Józef Ozimek - Członek Zarządu Powiatu Lubaczowskiego.
Głównym punktem pikniku był Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Śpiewać każdy może”. Prezentacje uczestników oceniała komisję w składzie: Julia Jędruchów, Elżbieta Syryło, Krystyna, Bogdan Ozimek, Dawid Król.
Nagrody w konkursie otrzymali:
Nagrodę Grand Prix Konkursu otrzymały: Maja Grzebiennik i Amelia Ozimek.
Kategoria do lat 6:
Kaja Kwiatkowska, Lena Brzyska, Maja Kiszczuk
Kategoria I –III
1.Oliwia Ozimek i Wiktoria Witko
2.Martyna Czyż
3.Lena Karczyńska –Strycharz
3. Hanna Marciniec
Kategoria IV-VI
1.Nikola Strycharz Karczyńska
2.Julia Szczepanek
3.Gabriel Kwiatkowski
Wyróżnienia :Nikola Ruszkowska, Nikola Nieckarz, Amelia Kudła, Izabela Sokół ,Kinga Horajska, Julia Krawiec Julia Pawlik ,Lena Kwiatkowska, Emilia Gumieniak.
Konkurs piosenki prowadziła Agnieszka Grochowicz.
Specjalnie dla dzieci zostały przygotowane również inne atrakcje:
- konkurs plastyczny dla dzieci „Moja rodzina”,
-nowa atrakcja dla dzieci Bumper Ball,
- pokaz strażacki przygotowany przez Ochotniczą Straż Pożarną w Starym Dzikowie,
- animacje przygotowane przez pracowników Gminnego Ośrodka Kultury w Starym Dzikowie i Biblioteki: gry i zabawy z chustą, skręcanie figurek z balonów, malowanie twarzy
- darmowe dmuchane zjeżdżalnie,
-wata cukrowa przygotowana przez panie z Koła Gospodyń w Nowym Dzikowie,
-gofry przygotowane przez panie z Koła Gospodyń w Ułazowie,
- owocowy poczęstunek przygotowany przez panie z Koła Gospodyń w Cewkowie,
- lody ufundowane przez Pana Zbigniewa Stachów właściciela firmy „STAKOV” i Prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Starym Dzikowie,
A także stoiska przygotowane przez:
-Wojewódzką Stację Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu
- 3 Podkarpacką Brygadę Wojsk Obrony Terytorialnej w Rzeszowie
- Ochotniczą Straż Pożarną w Starym Dzikowie
- stoisko Komisariatu Policji w Oleszycach
Dziękujemy wszystkim, którzy wspierali organizację tego wydarzenia: Gminnej Komisji ds./Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Komisariatowi Policji w Oleszycach, Ochotniczej Straży Pożarnej w Starym Dzikowie, Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu , 3 Podkarpackiej Brygadzie Wojsk Obrony Terytorialnej w Rzeszowie, Kołom Gospodyń Wiejskich w Cewkowie, Nowym Dzikowie i Ułazowie, pracownikom GOK i UG w Starym Dzikowie.

Tekst: Stanisława Król