Spotkanie z Józefem Dudą - autorem publikacji "STARY DZIKÓW - HISTORIA MOJEJ MIEJSCOWOŚCI"

    1 marca w Bibliotece Publicznej w Starym Dzikowie odbyło się spotkanie z Panem Józefem Dudą – pasjonatem fotografiki, miłośnikiem ziemi dzikowskiej oraz autorem publikacji Stary Dzików Historia Mojej Miejscowości.

Podczas spotkania Pan Duda prezentował fotografie, animacje przedstawiającą Stary Dzików na mapach, filmy z wyjazdu do USA i spotkania z rodakami z naszej miejscowości, materiały pozyskane z różnych źródeł m.in. od mieszkańców z Archiwum Lwowskiego i Przemyskiego. Uczestnicy spotkania mieli okazję jakby przenieść się w czasie, spojrzeć na Stary Dzików z innej perspektywy.

Spotkanie wzbogacone było również o wystawę fotografii  „Stary Dzików Historia Mojej Miejscowości”, którą jest dostępna w holu Gminnego Ośrodka Kultury. Dodatkowo można było obejrzeć rekwizyty,  zgromadzone i udostępnione przez Pana Józefa Dudę, Panią Genowefę Sołtys, Marię Jabłońską oraz Pana Stanisława Wacha.

Za każdą fotografią, wspomnieniem, rozmową stoją przeżycia i emocje nas mieszkańców Starego Dzikowa. Łączy nas wspólna przeszłość, miejsce i czas w którym żyjemy. Dlatego dziękujemy Panu Józefowi Dudzie za podjęcie wysiłku zebrania informacji o historii Starego Dzikowa po to by ocalić od zapomnienia przeszłość naszej miejscowości. Gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów w odtwarzaniu kolejnych faktów i wspomnień.

 

 

Autor: Lidia Waszczuk