XXXIII Spotkanie z kulturą

Polana pod lasem między Moszczanicą a Wolą Obszańską od trzydziestu trzech lat zamienia się w miejsce spotkań kultury i tradycji obu województw.

W niedzielę 22 lipca 2018r. odbyło się „Spotkanie z kulturą” . W tym roku to już 33. edycja tego wydarzenia, które corocznie organizowane jest przez gminę Stary Dzików i gminę Obsza na granicy województw podkarpackiego i lubelskiego.

Spotkanie otworzyła Wójt Gminy Stary Dzików Barbara Małecka oraz Wójt Gminy Obsza Andrzej Placek, a także dyrektorzy Gminnych Ośrodków Kultury w  Starym Dzikowie i Obszy – Leszek Król i Bożena Bednarczuk.

Podczas rozpoczęcia został również wręczony pani Stefanii Zając Krzyż Czynu Zbrojnego Polskiej Samoobrony na Kresach Wschodnich Rzeczpospolitej Polskiej za udział w obronie Polaków na Kresach Wschodnich II RP przed zbrojnymi formacjami OUN-UPA w latach 1939-1945 oraz za popularyzowanie i utrwalanie pamięci o ludziach i ich czynach w walce o niepodległość Polski podczas II wojny światowej i po jej zakończeniu.  

Następnie rozpoczęła się część artystyczna, w tym roku na scenie zaprezentowali się: ognisko muzyczne działające przy Gminnym Ośrodku Kultury w Obszy, Zespół Pieśni i Tańca „Polanie znad Dniepru” z Kijowa, Grupa RADSOŁ  ze Starego Dzikowa, Orkiestra Dęta z Obszy, Zespół Pieśni i Tańca „Krakusy” z Los Angeles, Zespół Freeborn Brothers oraz gwiazda wieczoru zespół POWER PLAY.

Podczas spotkania odbył się konkurs kulinarny, który ma na celu prezentację oraz promocję kuchni regionalnej Podkarpacia i Lubelszczyzny. W konkursie wzięły udział zespoły z gminy Stary Dzików oraz gminy Obsza.

Nad sprawnym przebiegiem występów artystycznych czuwali konferansjerzy Edyta Panek i Michał Giza.

Na zakończenie odbyła się zabawa taneczna przy zespole Focus-Live.

 

Galeria

 

Autor: Edyta Panek

Zdjęcia: Stanisława Król